خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

حرکت ارزش افزوده اقتصادی

  EVA Momentum: The One Ratio That Tells the Whole Story

  by Bennett Stewart, EVA Dimensions

  2009

  برای دریافت رایگان مقاله انگلیسی اینجا کلیک کنید

  بخشی از ترجمه مقاله

  حرکت ارزش افزوده اقتصادی: نسبتی که بیان کننده­ی کل داستان است.

  مدیران و مالکان پیوسته به دنبال نسبت­هایی به عنوان روشی برای تعیین اهداف،، تحلیل عملیات ها و سنجش موفقیت یا شکست  بوده اند. برخی یک نسبت مشخص و برگزیده ای را داشته اند که اعتقاد داشته اند که این نسبت ماهیت عملکرد واقعی را حاصل می کند، در حالی که بقیه از آرایه ای از آن­ها استفاده می کنند. اما تقریبا هر چیز مهمی در کسب و کار سنجیده می شود و بر حسب آماره­هایی مانند نرخ رشد، حاشیه سود، سهم آن و مانند آن بحث می شوند.

  با وجود علاقه مشهود آن­ها، نسبت ها می تواند مشکل ساز باشد. نسبت ها می توانند مدیران را در اتخاد تصمیمات گمراه کنند، چون اساسا هر نسبتی گمراه کننده است. چنانکه، Michael Jensen، پروفسور ممتاز بازنشسته مدرسه هاروارد اظهار داشته است « در صورتی که نسبتی باشد و این نسبت سنجش عملکرد باشد، این نسبت اشتباه است و مردم را وادار می کند تا کارها را نادرست انجام دهند». طبق Jensen هر نسبتی می تواند «اصلاح» شود و بهبود یابد طوری که در حقیقت عملکرد را دچار نقصان می کنند و ارزش سهام را کاهش می دهد.

  همه­ی نسبت های کسب و کار مرسوم به یک تا دو دلیل با شکست مواجه می شود. اولین نقص این است که بسیاری بر پایه­ی سنجش­های کسری[1] هستند که ناکامل و ناقص و تا حدی گمراه کننده هستند. نرخ رشد فروش، فروش را در نظر می گیرد و نه چیزی دیگر را. حاشیه­­ی سود بازده درآمد را اندازه گیری می کند و نه چیزی دیگر را. نسبت­هایی مانند این، مدیران را در موقعیت فیل و کوران[2] قرار می دهد یعنی این که به حقیقت مشخصی دست نمی یابند. آن­ها تنها یک بعد عملکرد را می بیند.  [1] numerator measures

  برای خرید ترجمه کامل مقاله اینجا کلیک کنید

  فرمت: ورد 2010

  تعداد صفحات: 25 صفحه

  قمیت: 12 هزار تومان


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : نسبت ,عملکرد ,نسبتی ,گمراه ,مقاله ,مدیران ,چیزی دیگر ,گمراه کننده ,کلیک کنید ,اینجا کلیک ,
  حرکت ارزش افزوده اقتصادی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر